- Štítky blogu
- kvalitní granule
- kočka
- nemoci
- pes
- pohybové potíže
- granule bez obilí
- holistické
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
20 zajímavých míst na výlet s pejskem

Hruboskalské skalní město
Mezi hradem Valdštejn a zámkem Hrubá Skála nedaleko Turnova v Českém ráji se nachází oblast zvaná jako Hruboskalské skalní město. Pověstmi opředené skalní město nabízí nevšední zážitky pro horolezce i laiky na více než 400 věžích, jejichž nejvyšší dosahuje až do výše 50 metrů.

Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou
Chráněná lokalita Božídarská rašeliniště je opět otevřena turistům, zájemci se přes ně mohou projít díky naučné stezce. Navíc naučná stezka je přístupná i pro vozíčkáře a maminky s kočárky.

Poutní cesta Vintířova stezka – pěšky i po vodě
Vintířova stezka dlouhá 160 km vede takřka neobydleným krajem po jedné z nejstarších obchodních stezek Prášily – Dobrá Voda – Hartmanice – Annín – Sušice – Horažďovice – Blatná. Část stezky se vine podél zlatonosné řeky Otavy. Lze ji zdolat v devíti denních etapách.

Romantické údolí Plakánek
Hrad Kost je sevřen v malebné kotlině. Údolí Plakánek a Prokopské údolí jsou vroubeny pískovcovými skalami a opředené pověstmi. Zvlášť údolí Plakánek podnítilo díky svému názvu mnoho kronikářů k psaní neuvěřitelných příběhů.

Pěší výlet na Radobýl – kopec s titulem nejsevernějších vinic v zemi
Kuželovitý tvar osamocené, čedičové hory Radobýl se tyčí v Českém středohoří na pravém břehu Labe, 3 km jihozápadně od středu Litoměřic. S horou je spjato jméno českého básníka Karla Hynka Máchy, kterému se návštěva Radobýlu, 27. 10. 1836 stala osudnou.

Hrad Valdštejn – nejstarší hrad Českého ráje
Valdštejn je nejstarší hrad Českého ráje. Pro svoji malebnou polohu v pískovcových skalách se stal také druhou nejstarší zpřístupněnou památkou v Čechách. Dnes je oblíbeným výletním místem v Českém ráji a také třetí nejnavštěvovanější památkou Libereckého kraje.

Hrad Cimburk u Koryčan
Rozsáhlá zřícenina gotického hradu se nachází na návrší nad vodní nádrží asi 5 km od obce Koryčany. Vznikl mezi léty 1327 – 1333, opuštěn byl v roce 1720. V 30. letech minulého století byly provedeny první záchrané práce, další v roce 1940.

Divoká Šárka – oáza v ruchu velkoměsta
Romantické skalnaté údolí spojované s legendou o Šárce a Ctiradovi, která se údajně ve zdejších lesích odehrála. Rozlehlá lesní oblast na území Prahy působí jako oáza v ruchu velkoměsta a každého nového návštěvníka překvapí nečekanou přírodní scenérií.

Národní památník odposlechu v zatopených žulových lomech u Lipnice nad Sázavou
V žulových lomech nedaleko hradu Lipnice objevíte uměleckou galerii v přírodě – Národní památník odposlechu. Tvoří jej Bretschneiderovo ucho, Zlaté oči a Ústa pravdy. Cestou se můžete zastavit v hospodě U České koruny v podhradí Lipnice, kde Jaroslav Hašek psal Osudy dobrého vojáka Švejka.

Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny
Jeden z nejrozsáhlejších komplexů bukového lesa ve středních Čechách se nachází na pravém břehu Jevanského potoka mezi obcemi Louňovice, Vyžlovka, Jevany, Černé Voděrady a Struhařov. Hlavním předmětem ochrany jsou kyselé a květnaté bučiny s typickou flórou a faunou.

Průhonický park – zahrady s puncem UNESCO
Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města – to je Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě s rozlohou 240 hektarů se nachází v členitém údolí meandrující říčky Botič.

Poznávací stezka okolo Lhotky
Připravili jsme pro vás cca 2 km dlouhou stezku, na které se dozvíte něco o ovečkách chovaných na okolních pastvinách, včelkách nosících pilně med z okolní nedotčené přírody, obyvatelích rybníka, po jehož hrázi stezka vede, orchidejových loukách, či přírodní rezervaci Štamberk a kamenné moře.

Hostivařský lesopark
Hostivařský lesopark vznikl v 60. letech minulého století jako rekreační zázemí pro nově budované pražské Jižní Město. Nový les vyrostl převážně na zemědělské půdě v sousedství Hostivařské nádrže.

Přírodní park Botič – Milíčov s naučnou stezkou Povodím Botiče
Přírodní park Botič – Milíčov se nachází na jihovýchodě Prahy. Byl zřízen roku 1968 a předmětem ochrany jsou především nivy podél meandrujícího Botiče a Pitkovického potoka včetně Milíčovského lesa s rybníky. Spolu s PP Říčanka je nejstarším pražským přírodním parkem.

Naučná stezka Karla Klostermanna
Trasa naučné Klostermannovy stezky začíná na parkovišti u informačního střediska Národního parku Šumava na Rokytě, nedaleko Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu.

Skryjská jezírka – objevte kouzelnou přírodní scenérii na Zbirožském potoce
Skryjská jezírka jsou dvě malá jezírka nedaleko obce Skryje. Leží v nadmořské výšce 270 m, vzdálená od sebe jen několik metrů. Každé z nich měří přibližně 30 m a zaujímá plochu asi 150 m². Jedná se o chráněnou přírodní památku.

Procházka okolo Vydry – nejkrásnější trasou Šumavy i s kočárkem
Jedna z nejkrásnějších tras Šumavskou přírodou je naučná stezka Povydří vedoucí z osady Antýgl do Čeňkovy Pily. Kdo nikdy nešel kaňonem říčky Vydry, ten jako by snad na Šumavě ani nebyl!

Naučná stezka Kladská v NPR Kladské rašeliny
Naučná stezka Kladská v Národní přírodní rezervaci Kladské rašeliny seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodními poměry rezervace. Na trase dlouhé 2,3 km se seznámíte s místní faunou i flórou jak na vlastní oči.

Naučná stezka Betlém – procházka barokem na Kuksu
7 km dlouhá okružní naučná stezka Betlém – Kuks. Na trase naučné stezky jsou umístěny informační panely, které vás seznámí s historií jednotlivých památek.

Kostel sv. Mikuláše pod Krudumem – místo opředené legendami
Pradávné legendy hovořící o bájném pozdně románském kostele se potvrdily a hlubiny země vydaly své tajemství. O existenci kostela, dlouho nebyly důkazy, až roku 2002 nadšení studenti archeologie objevili pozůstatky pozdně románské stavby, která skutečně bývala kostelem.

Přírodní park Říčky
Přírodní zajímavost Drahanské vrchoviny s výskytem hodnotných biotopů rostlin a živočichů.
*
*
*
Článek publikován kudyznudy.cz